Reprezentacja Polski juniorek zajęła szóste miejsce w zakończonych w meksykańskiej Cordobie mistrzostwach świata U20. Biało-czerwone w decydującym meczu przegrały z Brazylią 1:3, ale wcześniej pokonały ten zespół 3:0.

W fazie grupowej podopieczne trenera Wisława Popika wygrały z przyszłymi mistrzyniami świata Chinkami 3:2. Przed rozpoczęciem turnieju powody do optymizmu dawał styl, w jakim reprezentacja Polski wywalczyła awans do tego czempionatu. W rozegranych w Wieliczce kwalifikacjach w pokonanym polu zostawiła Belgię, Bułgarię i Niemcy.

- Zespół zaprezentował wówczas bardzo fajną siatkówkę. Następnie mieliśmy czas, żeby dopracować nasze atuty. Cieszymy się z  udanego występu w meksykańskich mistrzostwach. Trzeba pochwalić zawodniczki również za ambicję i wolę walki. Dziękuję im za wspaniałą postawę jaką zaprezentowały w czasie kwalifikacji do mistrzostw, w ich trakcie oraz w okresie przygotowawczym - powiedział trener Wiesława Popik.

We wtorkowy wieczór na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina reprezentację Polski witali Paweł Papke, Członek Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Włodzimierz Sadalski, Dyrektor Pionu Sportu i Szkolenia PZPS oraz Grzegorz Wagner, Dyrektor Szkoy Mistrzostwa Sportowego PZPS w Szczyrku.

Paweł Papke w imieniu Prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacka Kasprzyka pogratulował ekipie dobrego wyniku w mistrzostwach świata juniorek.

Skład reprezentacji Polski kobiet na FIVB Mistrzostwa Świata U20:
Oliwia Bałuk – przyjmująca
Zuzanna Górecka – przyjmująca
Alicja Grabka – rozgrywająca
Aleksandra Gryka – środkowa
Aleksandra Lipska – przyjmująca
Martyna Łukasik – atakująca ( Atom Trefl Sopot)
Justyna Łysiak – libero
Natalia Murek – przyjmująca
Julia Nowicka – rozgrywająca
Kinga Rożyńska – środkowa
Maria Stenzel – libero
Maryna Świrad – środkowa,

Źródło PZPS