WOJEWÓDZKIE ROZGRYWKI MINI SIATKÓWKI CHŁOPCÓW O PUCHAR KINDER + SPORT 2016

 

R E G U L A M I N

 1. Organizacja

Organizatorem całych rozgrywek jest PWZPS. Rozgrywki podzielone zostały na trzy etapy. Do obowiązków organizatorów każdej rundy należy przygotowanie sali gimnastycznej (boiska, atenki, piłek meczowych, numeratorów, nagłośnienia), zapewnienie sędziów boiskowych, sędziego głównego oraz opieki medycznej. Tabele, protokoły oraz rozpiskę meczy oraz sprawozdania przygotowuje koordynator. (Organizatorzy poszczególnych rund otrzymają mailem podział na grupy oraz wzór protokołów, który należy wydrukować. Po zakończeniu należy zeskanować lub zrobić zdjęcia wszystkich tabel i wysłać na podany adres mailowy najpóźniej trzy dni po skończeniu rundy. Koordynatorem jest Krzysztof Jankowski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 1. Terminarz

Terminarz, miejsce oraz godziny rozgrywanych turniejów podane są w osobnym załączniku (KINDER 2016 - terminarz)

 1. Uczestnicy

Zawody rozgrywane będą w trzech kategoriach wiekowych:

- dwójki (rocznik 2005 i młodsi)

- trójki (rocznik 2004)

- czwórki (rocznik 2003)

Zawodnik może brać udział tylko w jednej kategorii wiekowej. Nie dotyczy to Otwartych Mistrzostw Trójmiasta.

 1. Zgłoszenia

Klub / Szkoła przesyła zgłoszenia najpóźniej na siedem dni przed rozpoczęciem każdej rundy. Do każdej rundy można zgłaszać dowolną liczbę drużyn. Wszystkie zgłoszenia należy przesyłać na adres koordynatora (tylko e-mail).

 1. Przepisy
 2. a) System rozgrywek:

- drużyny zostaną podzielone na grupy, w których będzie obowiązywał system gry „każdy z każdym”. Preferowany będzie system gry, gdzie mecz rozgrywany jest
w formie dwóch setów do 15 punktów przy zachowaniu różnicy 2 punktów (np. 15:13; 16:14).

W przypadku remisu rozgrywany jest 3 set do 11 przy zachowaniu różnicy
2 punktów (11:9). W każdym secie można wziąć czas. (W zależności od ilości drużyn, możliwości organizacyjnych i czasowych, będzie rozgrywany jeden set minimum do 15 punktów).

- po dwie lub trzy najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do II rundy, gdzie preferowany będzie system gry „każdy z każdym”. W kolejnych rundach będziemy grali system pucharowym oraz o miejsca 1-8. Drużyny, które zajmą dalsze miejsca w I etapie kończą grę.

 1. b) w turniejach obowiązują przepisy mini siatkówki.
 2. c) po Otwartych Mistrzostwach Trójmiasta najlepsze drużyny zostaną rozstawione do
  I rundy eliminacyjnej. Po pierwszej rundzie będzie robiona aktualizacja zespołów rozstawionych według zasady 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 (przy 4 grupach). Przy większej ilości grup będzie obowiązywał ten sam system rozstawiania zespołów.
 1. Nagrody

Słodycze oraz inne nagrody (każdy organizator rundy zakupuje słodycze i inne nagrody) Puchary i medale dla trzech najlepszych drużyn w Otwartych Mistrzostwach Trójmiasta oraz w finale wojewódzkim. Dyplomy dla wszystkich uczestników za udział w OMT
i rundach eliminacyjnych. Dodatkowo w finale dla wszystkich uczestników słodycze Kinder. W finale nagrody rzeczowe dla najlepszych drużyn i zawodników.

 1. Obowiązki uczestników

- ważne badanie lekarskie lub pisemna zgoda rodziców.

- za sprzęty i rzeczy podopiecznych w trakcie turnieju odpowiada opiekun zespołu i ma

on obowiązek przebywania z młodzieżą przez cały czas trwania turnieju.

- każdy wypadek należy zgłosić niezwłocznie organizatorowi.

- uczestnicy odpowiedzialni są za ład i porządek - wszelkie uszkodzenia sprzętu należy

zgłaszać organizatorowi.

 1. Postanowienia ogólne

- organizator nie ubezpiecza uczestników od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

- do każdej rundy obowiązuje wpisowe 10 złotych od każdego zawodnika – płatne gotówka w dniu zawodów – organizator rundy jest zwolniony z opłat. Obowiązkiem organizatora jest również wystawienie rachunków za wpisowe i przesłanie sprawozdania finansowego do PWZPS.

- punktacja - ilość punktów uzależniona jest od startujących drużyn. Poczynając od końca, 1,2,3…itd. Trzecie miejsce plus 2 punkty, drugie miejsce plus 3 punkty, pierwsze miejsce plus 4 punkty.

- do finału wojewódzkiego o Puchar Kinder + Sport awans uzyska szesnaście ekip
z największą ilością zdobytych punktów w kategorii dwójek i trójek oraz dwanaście w kategorii czwórek. W przypadku równej ilości punktów o wyższym miejscu decyduje wyższe miejsca w rundach eliminacyjnych (w przypadku równości – decyduje wyższe miejsce w OMT).

- turnieje finałowe sędziują sędziowie PWZPS

- w sprawach nie ujętych regulaminem rozstrzygają koordynator i wiceprezes.