W południe początek sprzedaży biletów na mecz Polska – Niemcy

 

W poniedziałkowe południe rozpocznie się sprzedaż biletów na mecz inaugurujący sezon męskiej reprezentacji Polski. 25 maja o 17.00 mistrzowie świata zmierzą się z silną kadrą Niemiec.

Bilety: www.ebilet.pl,  pod linkiem: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/mecz-siatkowki/

Ceny rozpoczynają się od 19 złotych.

Członkowie Klubu Kibica, użytkownicy sieci Plus i członkowie Klubu VITAY otrzymują 15% zniżki.

Będzie to jednocześnie pierwszy mecz biało-czerwonych od ubiegłorocznego finału mistrzostw świata w Turynie, kiedy to Polacy obronili mistrzostwo zdobyte w roku 2014 pokonując w trzech setach Brazylię.

ZACZAROWAĆ ARENĘ GLIWICE

Siatkarski debiut Arena Gliwice na już za sobą. 15 stycznia ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w największym obiekcie sportowo- widowiskowym w Polsce zmierzyła się z Cucine Lube Civitanowa w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów. Mecz zakończył się niepowodzeniem mistrzów Polski (0:3). Dlatego Arena Gliwice wymaga siatkarskiego „odczarowania”, a może bardziej zwycięskiego „zaczarowania”. Potyczka w Arenie Gliwice otwiera długi, ważny i wyczerpujący dla mistrzów świata sezon 2019.

WIELKIE WYZWANIA NA SEZON 2019

Inauguracja sezonu –  we wspomnianej Arenie Gliwice 25 maja o 17.00 meczem z Niemcami. Bilety: www.ebilet.pl,  pod linkiem: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/mecz-siatkowki/

i poprzedzi start Siatkarskiej Ligi Narodów w katowickim Spodku (31 maja-2czerwca z Australią, USA i Brazylią).

Bilety: www.ebilet.pl, pod linkiem: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/siatkowka/.

Potem czekają biało-czerwonych podróże na turnieje w Azji i Europie oraz ewentualny udział w Final Six w USA. Po powrocie do kraju zagrają jeszcze towarzysko w Opolu z Holandią (27-28 lipca), Memoriale Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie (1-3 sierpnia z Serbią, Brazylią i Finlandią) i kluczowym wyzwaniu sezonu – Turnieju Kwalifikacyjnym do IO Tokio 2020 w Gdańsku (9-11 sierpnia z Tunezją, Słowenią i Francją).

Bilety www.ebilet.pl, pod linkiem: https://www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/turniej-kwalifikacyjny/

Po krótkiej przerwie polscy mistrzowie świata walczyć będą o podium mistrzostw Europy ((12-29 września, faza grupowa w Holandii, finałowa we Francji) i wreszcie Puchar Świata w Japonii (1-15 października). Mecz Polska – Niemcy w Arenie Gliwice otwiera niemal sześciomiesięczny sezon reprezentacyjny.

„MIELIŚMY OKO” NA ARENĘ GLIWCE

Od początku rozpoczęcia inwestycji w Gliwicach „mieliśmy oko” a Arenę Gliwice, bo wiadomo było, ze będzie to największy i bardzo nowoczesny obiekt, z kategorii mistrzowskich, a mistrzowie świata potrzebują mistrzowskich hal – mówi Jacek Kasprzyk, prezes PZPS.

Faktycznie Arena Gliwice jest imponującą. Kubatura to 555 222 m3. W zależności od potrzeb może pomieścić ponad 17 000 widzów.

Nie dziwi, że taki obiekt powstał właśnie w Gliwicach – mieście dużych sportowych możliwości. W sposób naturalny Gliwice kojarzone są z piłkarzami Piasta, którzy w 2016 roku byli wicemistrzami kraju, a w tym sezonie pozostają w walce o tytuł mistrzowski. Zresztą ich stadion jest uważany za jeden z najładniejszych w Polsce. W ekstraklasach  występują futsaliści i koszykarze, a w I ligach szczypiornistki i siatkarki. Jeśli ktoś w Gliwicach jest zainteresowany sportem – czy to na poziomie rekreacyjnym, czy profesjonalnym, to nie znajdzie wytłumaczenia, że nie ma dla niego oferty. Do dyspozycji pozostają między innymi  arena lekkoatletyczna, pływalnia o wymiarach olimpijskich oraz między innymi kluby i sekcje: futbolu amerykańskiego, hokeja na trawie, szermierki, tenisa, tenisa stołowego, żeglarska, jeździecka, narciarska, snowboardu, narciarstwa wodnego, wakeboardingu, kitesurfingu, strzelectwa, sportów motorowych, wspinaczki, niemal wszelkich sportów walki, aż po szybownictwo, modelarstwo, szachy, czy brydż.

25 maja tę ofertę uzupełni siatkówka na mistrzowskim poziomie.

(Źródło; PZPS)