Obraz może zawierać: co najmniej jedna osobaObraz może zawierać: 8 osób, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją i buty

W niedzielę w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu miała miejsce VII Gala Siatkarskich Ośrodków Szkolnych – Gawełki 2019. Stanowi ona podsumowanie całorocznych wysiłków społeczności szkolnych - uczniów, nauczycieli, trenerów i dyrektorów.

Laureatów wyłoniono w pięciu kategoriach, podzielonych na trzy podkategorie. SUPERGAWEŁKA 2019 otrzymał zasłużony szkoleniowiec Zbigniew Błaszczak.

 

- Blisko 30 tysięcy dzieci przewinęło się przez nasz projekt od chwili jego powstania - powiedział szef Siatkarskich Ośrodków Szkolnych Waldemar Wspaniały. - Siatkówka jest w nim ważna, ale edukacja jest jeszcze ważniejsza. Nie wszyscy będą w przyszłości grali, ale wielu może realizować się w naszej dyscyplinie sportu w innych zawodach - statystykach, menadżerach, rehabilitantach. Projekt jest realizowany przy pomocy Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz samorządów, które odgrywają bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu SOS-ów. Wszystkim, którzy nas wspierają chciałbym serdecznie podziękować. Dzisiejsza Gala jest naszym świętem. Wszystkim młodym zawodniczkom i zawodnikom życzę, żeby w przyszłości zdobyli jak najwięcej medali.

Obecny na Gali był Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Wachowiak, który w imieniu Prezesa PZPS Jacka Kasprzyka podziękował władzom Elbląga zorganizowania Gali. - Szkolenie młodzieży należy do najważniejszych zadań realizowanych przez Związek - powiedział Paweł Wachowiak. - Siatkarskie Ośrodki Szkolne zajmują w tym procesie istotne miejsce. Wierzę, że na sali siedzi wielu przyszłych reprezentantów Polski. W imieniu PZPS dziękuję dyrektorom szkół i władzom samorządowym na terenie których są Siatkarskie Ośrodki Szkolne.

Na Gali obecni byli przedstawiciele władz miasta i samorządu z Wiceprezydentem Elbląga Edwardem Pietrulewiczem, Przewodniczącym Rady Miasta Antonim Czyżykiem i Dyrektorem Departamentu Sportu Andrzejem Budzelewskim.

- Sport uczy dyscypliny. Wiem ze swojego doświadczenia, że ci co grali w siatkówkę byli najlepsi w nauce. Nasze miasto docenia rolę sportu i będzie go wspierać. Młodym zawodniczkom i zawodnikom życzę sukcesów i dobrego wypoczynku w czasie wakacji - powiedział Edward Pietrulewicz.

Patronem Gali jest mistrz olimpijski i świata Wiesław Gawłowski. Zgromadzeni na widowni Teatru im. Aleksandra Sewruka obejrzeli film o naszym wybitnym siatkarzu, wspaniałym człowieku, niezwykłej osobowości.

Obecny na Gali syn Wiesława Gawłowskiego - Wojciech podzielił się wspomnieniami o Ojcu. - Obaj kochaliśmy siatkówkę, która poprowadziła Tatę w wielowymiarową podróż - powiedział Wojciech Gawłowski. - Podróż geograficzną, sportową, emocjonalną... Mimo zdobycia mistrzostwa olimpijskiego i świata czuł niedosyt z powodu braku złotego medalu czempionatu Europy. Żałował też, że z igrzysk w Moskwie drużyna wróciła bez medalu. W czasie kariery poznał wielu wspaniałych ludzi. Z olbrzymim przejęciem słuchałem jego wspomnień.

(Źródło PZPS)