Aleksandra Stadnik i Zuzanna Herrmann rozpoczęły rywalizację w turnieju głównym mistrzostw świata do lat 21 w siatkówce plażowej. W pierwszym meczu grupowym w Udonthani w Tajlandii biało-czerwone bez problemów pokonały rywalki z Maroka i w zasadzie zapewniły sobie już wyjście z grupy do fazy pucharowej.

Aleksandra Stadnik i Zuzanna Herrmann to jedyna polska para, która występuje w turnieju głównym mistrzostw świata do lat 21 w siatkówce plażowej. Polki znalazły się wśród 32 drużyn grających w turnieju głównym i trafiły do grupy B, gdzie kolejno grać będą z rywalkami z Maroka, Rosji i Brazylii. Do fazy pucharowej awansują trzy drużyny, z tym że zwycięzcy grup znajdą się od razu w 1/8 finału.

Pierwszymi rywalkami naszych siatkarek były Maroua El Azhary i Siham Debbab z Maroka. Już początek meczu pokazał, że zawodniczki z Afryki Północnej nie będą zbyt wymagającymi przeciwniczkami dla Polek, a nasze reprezentantki przewyższają je przede wszystkim umiejętnościami technicznymi. Stadnik i Herrmann szybko wypracowały sobie przewagę, którą potem cały czas powiększały. Bezradne Marokanki popełniały sporo błędów, a biało-czerwone wykorzystując to wygrały tego seta wysoko 21:8.

W drugim secie Marokanki postawiły nieco większy opór, jednak nie były w stanie zagrozić Polkom nawet przez chwilę. Stadnik i Herrmann cały czas kontrolowały przebieg gry i utrzymywały bezpieczną przewagę, którą końcówce jeszcze powiększyły. Polki bardzo pewnie wygrały drugiego seta do 14 i całe spotkanie 2:0. Taki wynik praktycznie zapewnia im już wyjście z grupy, a dwa kolejne mecze grupowe odpowiedzą na pytanie, z którego miejsca. W czwartek biało-czerwone zmierzą się z Rosjankami, które w pierwszym meczu po niezwykle zaciętym spotkaniu uległy po tie-breaku Brazylijkom.