Polski Związek Piłki SiatkowejW związku z kolejnymi obostrzeniami związanymi z walką z pandemią koronawirusa, które mają obowiązywać od najbliższego weekendu, Jacek Kasprzyk – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej podjął decyzję o zawieszaniu rozgrywek młodzieżowych prowadzonych przez PZPS.

W piątek zaplanowane były turnieje półfinałowe Mistrzostw Polski Juniorek 2021 i Mistrzostw Polski Juniorów 2021. Zawody zostają odwołane w zaplanowanym terminie.

Prezes PZPS rekomenduje taką samą decyzję władzom struktur wojewódzkich w przypadku rozgrywek młodzieżowych na ich szczeblu.

–  Nie możemy narażać zdrowia młodych zawodniczek i zawodników, trenerów. To kwestia naszej odpowiedzialności.  Nie chcemy też narażać uczestników i organizatorów na przerywanie zawodów. To będzie rodzić skutki finansowe, logistyczne, a przede wszystkim będzie trudne do zaakceptowania przez młodzież. Mam jednak nadzieję, że wkrótce uda nam się wrócić do rywalizacji – mówi Jacek Kasprzyk, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Nowe terminy zawodów młodzieżowych zostaną wyznaczone niezwłocznie, kiedy sytuacja pandemiczna pozwoli na bezpieczne przeprowadzenie turniejów

=================================================================================================

PWZPS odwołuje wszystkie imprezy piłki siatkowej na terenie woj. pomorskiego w kategoriach młodzieżowych do 9.04.2021 w współzawodnictwie dzieci i młodzieży.

 

 

Szanowni Państwo!

 

Pozwolę sobie poinformować, że decyzja Prezesa Jacka Kasprzyka podjęta została niezwłocznie (w czwartek 25 marca po 18.00) po otrzymaniu nieoficjalnej jeszcze wówczas informacji, że nastąpi zmiana w Rozporządzeniu Rady Ministrów z 19 marca 2021 roku,(Dziennik Ustaw z 19.03.2021, poz. 512, §9 ust. 16, pkt 1). Ta zmiana została opublikowana dzisiaj około 22.00, https://twitter.com/PAPinformacje/status/1375193843700789251 a jej brzmienie jest w nowym Rozporządzeniu Rady Ministrów (( Dziennik ustaw z 25 marca 2021 poz. 546, §1 d).

Decyzja Prezesa Kasprzyka za sprawą Dyrektor Zuzanny Lekowskiej została przekazana drogą mailową i opublikowana na stronie pzps.pl przed 19.00.

 

Rozumiemy Państwa emocje, ale są to okoliczności absolutnie niezależne od PZPS. Płynące w ciągu dnia przekazy medialne nie wskazywały, że obostrzenia mogą objąć rywalizację młodzieżową.

Mamy nadzieję, że niebawem uda nam się przeprowadzić zawody bez zakłóceń, ale wszyscy funkcjonujemy w warunkach szczególnych związanych z pandemią . Niedogodności z tym związane dotykają całe społeczeństwo. Bezpieczeństwo i zdrowie uczestników rywalizacji, szczególnie dzieci i młodzieży są kryteriami kluczowymi w podejmowaniu decyzji.

 

Z poważaniem i życzeniem zdrowia

 

JANUSZ UZNAŃSKI

Dyrektor Pionu Komunikacji i PR, Rzecznik PZPS/ Communications Director, Spokesman PVF

+48 22 462 82 35

+48 665 360 021

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.